Home » > Kategoria główna » Projekt „Państwa niemieckojęzyczne” – 29.03.2023

Projekt „Państwa niemieckojęzyczne” – 29.03.2023

29 marca odbył się w naszej szkole projekt „Państwa niemieckojęzyczne”. Poszczególne klasy pięknie przygotowały swoje stanowiska i oprowadzały po nich goszczące klasy. Uczniowie poznali przepiękne krajobrazy, wspaniałe zabytki, kuchnię, sportowców oraz sztukę Austrii, Szwajcarii oraz Niemiec. Mięli także okazję sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych przez kolegów i koleżanki quizach. Było emocjonująco, zabawnie i słodko. A to za sprawą typowych dań,  jak Tort Sachera, omlet na słodko czy migdałowe ciasteczka. Nie zabrakło oczywiście sałatki ziemniaczanej oraz żelków Haribo.  A wszystko w towarzystwie muzyki Bacha, Mozarta,  Beethovena, tradycyjnej muzyki szwajcarskiej,  piosenek Marleny Dietrich  czy przebojów Modern Talking.
Radość  z możliwości podzielenia się z innymi owocami swej pracy była dla uczniów bezcenna!