Home » > Kategoria główna » Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

W poprzednim tygodniu sporo działo się w grupie Smerfów bowiem piekły one pierniczki. Do przedszkola w ramach Akcji rodzice – dzieciom przybyły do nas dwie mamy. Mama Zosi – Pani Ola Sieradzka, a także mama Wiktora – Pani Maria Szych, które dokładnie zapoznały przedszkolaki ze składnikami i sposobem wykonania ciasta, potrzebnymi przyborami kuchennymi, a także zasadami bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie ostygniętych pierniczków.  Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami – to była największa frajda! Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu, podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnie było piec ciasteczka a jeszcze przyjemniejsza była ich degustacja. Dziękujemy Pani Oli oraz Pani Marii za cudowny dzień.