Home » > Kategoria główna » DZIEŃ ZEBRY Z MADAGASKARU – BAJKOWE FERIE W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ ZEBRY Z MADAGASKARU – BAJKOWE FERIE W PRZEDSZKOLU

Zebra – biała w czarne, czy czarna w białe pasy? Kolejny dzień ferii upłynął nam pod wielkim znakiem zapytania. Dzieci próbowały odpowiedzieć i odnaleźć informacje na ten temat. Czy im się udało? Tak. Odpowiedź jest bardzo łatwa… zebra czarna w białe pasy. Informacje na ten temat odszukały w książkach oraz filmikach edukacyjnych. Zebra to również  bohater bajki Madagaskar. Dzieci rozpoznały Martiego od razu. Bohater bajki pomógł im poszerzyć wiedzę na temat fascynujących zwierząt, jakimi są zebry. Przedszkolaki dowiedziały się, że zebra to również pyszne ciasto oraz potoczna nazwa przejścia dla pieszych. Była to doskonała okazja nie tylko do poznania ciekawostek o tych zwierzętach, ale również czas wspaniałej zabawy. Dzieci pokonywały tor przeszkód, karmiły zebrę, wypatrywały ją wśród wielkiej trawy za pomocą lornetek. Malowały pasy na jej ciele, tworzyły prace plastyczne. Odbyła się również sensoplastyka. Dzieci miały okazję grać w zabawę „Zakrywamy pole inne niż drużyna przeciwna”. Śpiewały piosenki o zebrach i piekły pyszne ciasto zwane ZEBRĄ. To był naprawdę fajny dzień w przedszkolu. Zobaczcie sami.