Home » > Kategoria główna » AKCJA „KSIĄŻKA W CIEMNO”

AKCJA „KSIĄŻKA W CIEMNO”

Akcję „KSIĄŻKA W CIEMNO” rozpoczęliśmy od wielkiej zbiórki książek. Rodzice wraz z dziećmi mogli dostarczyć do przedszkola (NIE)potrzebne książki przeznaczone dla dzieci, które postanowiliśmy  zapakować w papier i stworzyć na korytarzu przedszkolnym MAŁĄ BIBLIOTEKĘ.

Akcja „Książka w ciemno” miała na celu promowanie czytelnictwa. Dzieci z rodzicami codziennie mogli wejść do przedszkola i wypożyczyć książkę w ciemno (wybór był spory). Dlaczego książka w ciemno? Każda książka zapakowana była w kolorowy papier. Dzieci wybierając książkę nie wiedziały jaki ma ona tytuł, dopiero po jej otwarciu w domu okazało się cóż ciekawego będą czytać.

Atrakcji nie brakowało bowiem oprócz książki dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w ramce oraz napisać na „WIELKIEJ KSIĄŻCE” tytuł ulubionej bajki, którą ostatnio czytali z rodzicami. Tytuł bajki, który bardzo często pojawiał się na książce to PSI PATROL.

Za każdą wypożyczoną książkę otrzymywali KSIĄŻKOPUNKT. Po uzbieraniu 3 książkopunktów dzieci mogły odebrać nagrodę: zakładkę do książki z bohaterami PSIEGO PATROLU. Akcja KSIĄŻKA W CIEMNO trwała cały tydzień i zostanie z nami do końca roku przedszkolnego. Dzieci bardzo chętnie wypożyczają książki.

Do akcji KSIĄŻKA W CIEMNO zaprosiliśmy również uczniów ze szkoły z klasy 5. Dzieciaki wraz z nauczycielem Panią Aliną Kebernik przeczytały dzieciom wiersze i zachęciły do wypożyczania książek. To był super tydzień.

Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu. ZAPRASZAMY DO NASZEJ MAŁEJ BIBLIOTEKI.