Home » > Kategoria główna » Projekt edukacyjny „Bohater tygodnia” w grupie 5-latków

Projekt edukacyjny „Bohater tygodnia” w grupie 5-latków

Myślą przewodnią projektu BOHATER TYGODNIA jest poświęcenie szczególnej uwagi wybranemu dziecku z grupy. W ciągu całego tygodnia nasz bohater jest najważniejszą osobistością grupy,
a za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów opowiada każdego dnia o sobie i swojej rodzinie. Akcja prowadzona jest we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne
i wyjątkowe. Bohater tygodnia może również zaprosić do przedszkola rodziców lub dziadków, którzy zorganizują dzieciom wspólne zabawy, przeczytają książeczkę, zaproponują wspólne ćwiczenia lub prace plastyczno-techniczne.

OTO BOHATEROWIE MINIONYCH TYGODNI: Ninka, Lidka, Staś, Marcin, Mikołaj, Monika, Małgosia a także dwóch naszych Bartków.

A oto nasze wspomnienia: spotkanie z muzykiem, czyli tatą Ninki i jej ulubionym pupilem- żółwikiem; słuchanie bajek opowiadanych przez mamę Lidki i mamy naszych Bartków, zabawy plastyczne z mamą Stasia i jej wychowankami z klasy III, a także wspomnienia z kuchennych rewolucji w wykonaniu przedszkolaków oraz mamy Mikołaja i mamy Małgosi. Było kolorowo i smacznie. Wspominamy również spotkanie z rodziną Moniki i ich wielką pasją do wędkowania oraz wspaniały teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu mamy Marcina.

Bardzo dziękujemy wszystkim BOHATEROM I RODZICOM za wspomnienia i wielkie emocje.