Home » > Kategoria główna » Ostatni tydzień wakacji w przedszkolu

Ostatni tydzień wakacji w przedszkolu

W ostatni tydzień wakacji do przedszkola zawitali piraci. Wszystkie zabawy, zajęcia i prace plastyczne związane były właśnie z tą tematyką.

Naszą podróż rozpoczęliśmy wizytą w bibliotece, gdzie p. Danka przeniosła nas w świat piratów. Dzieci wysłuchały bajki pt.”Piotruś Pan i piraci”, miały okazję zrobić sobie zdjęcie z jednookim piratem oraz wraz otrzymały miecze wykonane z balonów.

Kolejnego dnia dzieci bawiły się w piratów, śpiewały piosenki oraz wykonały czapki pirackie i haki. Każdy wykonały także papugę, której kolorowe pióra, to nasze odciśnięte rączki.

Nie zabrakło także zabaw sensorycznych z gazetami. Wspólnie zbudowaliśmy i wykonaliśmy statek, w którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a z łupiny arbuza wykonaliśmy miniatury statków.

Na zakończenie tygodnia udaliśmy się na poszukiwanie skarbu. Mapa, którą znaleźliśmy w butelce poprowadziła nas do kolejnych miejsc, w których czekały na nas zadania do wykonania (rzut ringiem, wspólne śpiewanie piosenki, szukanie ukrytych piłeczek, zbieranie szyszek).

W końcu dotarliśmy do miejsca, w którym wg mapy ukryty był skarb. Dzieci miały okazję go odszukać. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a na zakończenie zjedliśmy nasz słodki skarb i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na statku.