Home » > Kategoria główna » Dzień Kredki

Dzień Kredki

22 listopada obchodziliśmy w grupie  Dzień Kredki. Jak się domyślacie, nudy nie było.  Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Na początku dzieci wysłuchały piosenki pt.: „Kolorowe kredki”, a potem wspólnie zastanawialiśmy się: „co by było, gdyby nie było kolorów” i który z nich jest najważniejszy? Dzieci wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytania. Następnie układały puzzle i wykonały okulary z kredkami i inne prace plastyczne. Przedszkolaki wiedzą też , że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia, można z nich ułożyć tęczę. Nie wiadomo kiedy, a szary, listopadowy dzień pomalowaliśmy na „niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo”.