Home » > Kategoria główna » Wigilia w Przedszkolu

Wigilia w Przedszkolu

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 19.12.2019 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera.

Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. O wyznaczonej  godzinie wszystkie grupy zebrały się w jednej sali  by  wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Do naszych przedszkolaków dotarł również Gwiazdor z workiem prezentów. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.