Home » > Kategoria główna » Dzień Marzyciela u Smerfów

Dzień Marzyciela u Smerfów

8 września to Dzień Marzyciela. W tym dniu każdy bezkarnie może chodzić z głową w chmurach i zatracić się w swojej wyobraźni niczym Dyzio Marzyciel. Marzyć – piękna rzecz, lecz jeszcze piękniej gdy marzenia można spełnić. Jak zrealizować marzenia i jaką drogę należy pokonać, aby marzenia spełniły się, tego dowiedziały się dzieci podczas obchodów Dnia Marzyciela. W tym dniu dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytania: Co to są marzenia? Czy każdy ma marzenia? Dlaczego warto marzyć? Rozmawiały również o tym kto to jest marzyciel, o czym marzą dzieci  i co chciałyby  zabrać ze sobą na wyspę marzeń. Dzieci poznały wiersz „Dyzio Marzyciel”. Był czas na łowienie złotej rybki  i  zabawy przy piosenkach o marzeniach. Na koniec dnia przedszkolaki rysowały swoje marzenia na „chmurce marzeń”. To był wspaniały dzień!