Home » > Kategoria główna » Pachnące Święta- pieczenie pierników w klasie III SP.

Pachnące Święta- pieczenie pierników w klasie III SP.

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do spotkania z mamami, które zapoznały uczniów ze sztuką pieczenia pierników.

W poniedziałek 14 grudnia klasę III SP odwiedziły Panie; Amelia Dajewska i Aneta Kużaj. Uczniowie, pod opieką  pań i wychowawcy mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Z wielką radością dzieci wałkowały przygotowane wcześniej przez mamy ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane
z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób
i kolorowego lukru. Serdecznie dziękujemy mamom