Home » Przedszkole » Nasze realizacje » Przedszkolaki o zdrowiu

Przedszkolaki o zdrowiu

W ramach realizacji Projektu „Bądźmy zdrowi-wiemy, więc działamy” odbył się festyn prozdrowotny  z udziałem dzieci 6- 7 letnich.

W trakcie festynu dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, grach i konkurencjach sprawnościowych. Wysłuchały również pogadanki na temat jak aktywność fizyczna  i prawidłowe odżywianie wpływa na wygląd, samopoczucie i energię potrzebną do nauki i zabawy. Przedszkolaki analizowały piramidę zdrowego odżywiania, oceniały „zdrowe” i „niezdrowe” przekąski oraz rozwiązywały rebusy i łamigłówki o tematyce prozdrowotnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy festynu otrzymali przepisy na przygotowanie zdrowych słodkich przekąsek,  koszulki i kolorowe zakładki do książki z logo Projektu  ufundowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu.