Home » > Kategoria główna » Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowyi

Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowyi

2 czerwca do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie gościliśmy strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowyi.

W trakcie spotkania dzieci  wysłuchały  opowieści  o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Wielkie wrażanie wywarło również na naszych dzielnych przedszkolakach zwiedzanie i możliwość wejścia do wozu strażackiego. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody wężem strażackim. Przez chwile wszyscy mogli poczuć się jak strażacy, lejąc wodę i  przymierzając hełm. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom brawami oraz wręczyły album z ich własnoręcznymi obrazami dotyczących pracy strażaków.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowyi  oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy w Jarocinie, którzy umożliwili  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska.