Home » > Kategoria główna » Spacer do lasu

Spacer do lasu

Wtorek (26.09) dla przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Grupa maluszków wybrała się na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy „pani Jesień” już zawitała. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę, patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy. Udało im się znaleźć grzyby jadalne i niejadalne, o których bardzo długo rozmawiali. Słuchali odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory oraz grzyby jadalne. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola.