Home » > Kategoria główna » XX Igrzyska Dzieci –Finał Wojewódzki w Drużynowych Szachach

XX Igrzyska Dzieci –Finał Wojewódzki w Drużynowych Szachach

Czteroosobowa drużyna szachistów  z naszej szkoły pochwalić się może bardzo dobrym występem na XX Igrzyskach Dzieci –Finale Wojewódzkim w Drużynowych Szachach, który odbył się 21.11.2018 roku w Pleszewie.  Awans wywalczyła  wcześniej na Turnieju Szachowym dla Dzieci z Powiatu Jarocińskiego, w którym zajęła pierwsze miejsce.

W Pleszewie do udziału zgłosiło się w tym roku wyjątkowo dużo, bo aż 50 drużyn. Poziom turnieju, tradycyjnie, wysoki. Ok. 20 drużyn to zawodnicy z rankingami.  Skład naszej drużyny to:

  • Antoni Scześniak (kl.IV)
  • Oskar Andrzejewski (kl. VI)
  • Nikodem Dajewski (kl. VI)
  • Aleksandra Zgorzelska (kl. II)

Mistrzostwa przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim w tempie 15 min. na zawodnika. Szachiści zagrali 8 rund. Wszyscy nasi zawodnicy radzili sobie bardzo dobrze, ale w szczególności  brawa należą się Oli oraz Nikodemowi, którzy wystąpili po raz pierwszy w imprezie takiej rangi. Oboje uzyskali  wyśmienity wynik w rankingu indywidualnym. Na 249 uczestników Nikodem zajął 82, a Ola 94 miejsce.  Wynik naszej drużyny jest  zdecydowanie lepszy od wyniku ubiegłorocznego. Zajęliśmy  bardzo dobre 27 miejsce!