Home » > Kategoria główna » 11 listopada- Dzień Niepodległości w naszym Przedszkolu

11 listopada- Dzień Niepodległości w naszym Przedszkolu

Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Rozpoczęliśmy wszyscy wspólnie od odśpiewania hymnu narodowego.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z czterech grup przedszkolnych prezentowały pieśni patriotyczne.

Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki wraz z personelem przedszkola obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Chętne maluchy  miały możliwość zdobycia dla swojej grupy atrakcyjnej nagrody poprzez rozwiązanie zagadek dotyczących naszego kraju. Dzieci wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały „egzamin” wiedzy o naszej ojczyźnie.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” .Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.