Home » > Kategoria główna » Czytamy książki czterolatkom

Czytamy książki czterolatkom

„Bez względu na to ile masz zajęć,

najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić

dla przyszłości swego dziecka, oprócz

okazywania mu miłości przez przytulanie, jest

codzienne głośne czytanie oraz radykalne

ograniczenie telewizji.”

Jim Treleas „Podręcznik głośnego czytania”

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, dlatego czytajmy dzieciom książki! Wielką sztuką jest wprowadzić dziecko w świat dorosłych. Funkcjonować dorosłym w świecie dziecka – jeszcze trudniej. Książki mogą pomóc. Mądrze wykorzystane dają dostęp do głębszej mądrości, przekazują wskazówki, wzory myślenia, przeżywania. Czytanie dziecku od najmłodszych lat rozbudza ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Wspólne głośne czytanie kojarzy się dziecku z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa. Książka to przyjaciel, który daje ukojenie  i nadzieję.

W ramach Akcji Rodzice-Dzieciom zapraszamy do naszego przedszkola rodziców, którzy czytają książki naszym dzieciom.

Ostatnio gościliśmy  mamę Michalinki –Panią Annę Szymkowiak oraz mamę Kazia i Wiktorii Panią Annę Roszyk, a że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia Mamy przeczytały nam bajki o Mikołaju, elfach i tradycjach bożonarodzeniowych.  Dziękujemy i zapraszamy ponownie!!!