Home » > Kategoria główna » Dzień Kropki u pięciolatków

Dzień Kropki u pięciolatków

15 września  w grupie 5-latków  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu:
są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.
Przedszkolaki zrobiły  kropki, które zdobiły w tym dniu ich głowy, układaliśmy kropkowe sekwencje, bawiliśmy się w memory z kropkami w roli głównej, robiliśmy zdjęcia w kropkowej  ramce oraz utrwalaliśmy kolory poszukując kropek w odpowiednim kolorze.