Home » > Kategoria główna » Smerfy świętują „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”

Smerfy świętują „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Niekiedy swoim postępowaniem dają nam wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło…

Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę.  Pojawiły się między innymi pięknie wystrojone księżniczki oraz wróżki. Był również Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Myszka Miki, pieski z Psiego Patrolu i inni bajkowi bohaterowie.

Przedszkolaki w tych dniu miały okazję zaprezentować swoją ulubioną postać z bajki, za którą się przebrały. Święto bajkowych postaci uczciliśmy wspólną zabawą.

Dużą niespodzianką okazała się wizyta gościa. Zaprosiliśmy w tym dniu  do przedszkola mamę Agnieszki- Panią Paulinę, która przeczytała dzieciom bajkę  o „Czerwonym Kapturku”.  Był to bardzo wesoły dzień. Zapraszamy do galerii zdjęć.