Home » > Kategoria główna » Gdzie jest zima? Bezpieczne ferie zimowe.

Gdzie jest zima? Bezpieczne ferie zimowe.

Gdzie jest śnieżna Zima? Tylko w przedszkolu, a to za sprawą naszych kochanych Przedszkolaków mających wielką i niczym nieograniczoną wyobraźnię. Jak to możliwe? Sprawdźcie Państwo sami. Smerfy rozmawiały o zimie. Mimo braku śniegu za oknem dzieciom udało się “ulepić” bałwana, a gdy tylko powstał bałwan pojawił się śnieg. Przedszkolaki opanowało zimowe szaleństwo. Na początku jednak uczestniczyły w zimowych zgadywankach – odgadywankach oraz kalamburach. Chętnie naśladowały ulubione aktywności i sporty zimowe, szyły papierowe rękawice .

Ostatni tydzień zakończył się ważnym hasłem „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Dbając o bezpieczeństwo dzieci, przedszkolaki obejrzały krótkie filmy o tym, jak ważna jest bezpieczna zabawa oraz jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Wysłuchaliśmy także opowiadania pt. „Nowe łyżwy Adama”. Na podstawie przygody chłopca dowiedzieliśmy się jakie konsekwencje niesie za sobą jazda na łyżwach po stawach i niestrzeżonych lodowiskach. Dla lepszego utrwalenia wiedzy każdy otrzymał ulotkę  przedstawiającą zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.